Styczeń to czas podsumowań, tak więc u nas minął kolejny rok pracy, w którym notujemy stały wzrost liczby procedur operacyjnych dotyczących schorzeń kręgosłupa.

Nieustanny rozwój procedur endoskopowych oraz wprowadzenie zabiegów opartych na technikach mikrochirurgicznych daje naszym Pacjentom możliwość korzystania z różnych form leczenia: począwszy od przezskórnych zabiegów przeciwbólowych do bardziej skomplikowanych operacji kręgosłupa szyjnego czy lędźwiowego, podczas których wykorzystywane jest indywidualnie dedykowane instrumentarium oraz implanty w zależności od schorzeń i potrzeb pacjenta.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytych umiejętnościach sukcesywnie z powodzeniem wprowadzamy procedury z innych obszarów naszych zainteresowań takich jak schorzenia nerwów obwodowych czy przewlekły ból o charakterze neuropatycznym będący wynikiem ich uszkodzenia.

Pacjentów zależnie od rodzaju i stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych kwalifikujemy do zabiegów rekonstrukcyjnych w celu poprawy funkcji kończyny lub procedur neuromodulacyjnych zmniejszających dolegliwości bólowe jak np. stymulacja rdzenia kręgowego.

Na bloku operacyjnym mamy u boku niezwykle doświadczonych lekarzy anestezjologów, którzy od wielu lat stosują techniki znieczulenia obwodowego – bez konieczności intubacji naszych Pacjentów.

W sytuacji kiedy konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego stosujemy monitorowanie funkcji czuciowo-ruchowych, dzięki czemu poprawia się komfort zabiegu oraz zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta.

Naszą wiedzę i umiejętności stale weryfikujemy uczestnicząc w wielu międzynarodowych wydarzeniach naukowych. Podczas szkoleń i zjazdów naukowych prezentujemy osobiście nasze doświadczenie, a zdobyta wiedza znajduje zastosowanie w naszej codziennej pracy.

Dzięki zdobytemu uznaniu naszego profesjonalizmu oraz przyjaźniach, które nawiązujemy w trakcie spotkań mamy szansę udziału w operacjach w uznanych i renomowanych światowych ośrodkach, gdzie wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dzięki lepszemu obrazowaniu śródoperacyjnemu i nowych technikach operacyjnych można lepiej planować i bezpieczniej przeprowadzić skomplikowane operacje.

W naszej codziennej pracy cenimy możliwość pracy w zespole uznanych specjalistów z dziedziny anestezjologii, ortopedii, fizjoterapii i radiologii dzięki czemu często wspólnie diagnozujemy i konsultujemy Pacjenta, co znacznie skraca czas diagnozy i umożliwia dalsze skuteczne leczenie.

Pomimo rozwoju technologii i sztucznej inteligencji, mamy nadzieję, że to Pacjent pozostanie nadal w centrum zainteresowania.

O zastosowaniu stymulatorów oraz implantów w terapii leczenia bólu – dr n. med. Grzegorz Kiwic

W Sport-Klinice pracuje zespół lekarzy neurochirurgów w składzie:

dr n. med. Grzegorz Kiwic

lek. Adrian Kotas

lek. Paweł Chodakowski